Секрети спілкування з дітьми

17.Жов.2024
Секрети спілкування з дітьми

З величезною повагою ставлюся до людей, які намагаються бути для своїх дітей хорошими батьками, незважаючи на те, що їх власне дитинство було не завжди райдужним. Такі люди роблять величезну роботу, переписують на ходу родові сценарії, змінюють на краще життя не тільки своє і своїх дітей, а й онуків, і тих, хто буде жити і спілкуватися з їхніми дітьми. Переписувати родові сценарії нелегко. Начебто потрібно загальмувати поїзд, що мчить, і направити його по іншому шляху.  Я хочу надати рекомендації, напрями руху до більш радісних і здорових взаємовідносин з дітьми, які будуть насичувати їх силою і життєстійкістю.

1. Визнавайте їх почуття, як позитивні, так і негативні. Для цього уважно слухайте, що вони говорять, намагайтеся зрозуміти їх переживання. Давайте дітям зворотний зв’язок: “Я тебе зрозуміла, я тебе почула”, “тобі дійсно нелегко”, “Розумію, що ти розсердився, образився, на твоєму місці я б теж розсердилася”, “Ти, напевно, дуже зрадів” і т. д.

2. Коли діти роблять щось, що вам не подобається, а це, я думаю, трапляється щодня і не раз, спробуйте реагувати по-новому:
1) опишіть ситуацію, те, що ви бачите.
2) надайте неупереджену інформацію по ситуації (наприклад, якщо дитина кинула одяг на підлогу, скажіть: “на підлозі одяг помнеться і забрудниться”)
3) опишіть одним словом ( “одяг!”)
4) висловіть свої почуття ( “мені неприємно дивитися, як одяг валяється під ногами”)
5) пишіть записки ( “поверни мене на місце. Твій одяг”)

Застосовуйте ці навички в складних ситуаціях, не обов’язково всі разом, можна по одному.
Якщо ви заміните цими прийомами те, що зазвичай використовують батьки при поганій поведінці дітей, а саме, загрози, звинувачення, порівняння, сарказм, скарги, негативні пророцтва про дитину, накази, то відносини з дитиною значно покращаться. Спробуйте! Ці прийоми демонструють повагу до дитини, і рано чи пізно всі діти на них відгукуються.

Наталья Куркова