Правила перебування дітей

27.Вер.2018
Правила перебування дітей

Правила перебування в дошкільному навчальному закладі №6 «Дюймовочка»

У ДНЗ здійснюється дошкільна освіта дітей від 2 до 6 річного віку, відповідно до чинного законодавства.

ДНЗ працює з 7.00 до 19.00 щоденно, крім суботи, неділі та святкових днів.

Ранковий прийом дітей у ДНЗ здійснюється з 7.00 до 8.30.

До ДНЗ батьки приводять дитину:

 • здорову;
 • охайно одягнену, одяг має відповідати погодним умовам;
 • у зручному взутті. Змінне взуття (капці, черевики тощо) повинно щільно фіксуватися на нозі дитини та мати каблук заввишки 1 см з метою профілактики плоскостопості.

Прохання: маркуйте речі дитини (підписуйте або вишивайте її ініціали), запасні речі охайно складіть в мішечок з метою їх збереження у дитячій шафі.

Поважними причинами невідвідування дитиною ДНЗ є випадки, підкріплені відповідними документами:

 • хвороба дитини (медична довідка про стан здоров’я дитини перед поверненням у ДНЗ);
 • відпустка батьків;
 • літнє оздоровлення: 1 червня – 31 серпня;
 • Дитину можна залишати вдома за сімейними обставинами без подальшого подання медичної довідки про стан її здоров’я.
 • У будь – якому випадку невідвідування ДНЗ у перший день до 8.30 батькам необхідно повідомити вихователів про причину відсутності дитини та у подальшому періодично інформувати педагогів про стан здоров’я дитини, тел.: (0412) 24-19-57

До 10 числа поточного місяця батьки оплачують за харчування дитини у ДНЗ.

У ДНЗ здійснюється 3–х разове харчування дітей. Щоденно з меню можна ознайомитися на інформаційному стенді.

Батьки зобов’язані:

 • приводити дитину до дитячого садка не пізніше 8.30 ранку чисто вимитими і одягненими в чисту білизну та одяг, у разі затримки чи пропусків завчасно повідомляти про це вихователів свої групи;
 • здавати дітей вихователю особисто „в руки”, а не відпускати саму за межами дитячого садка;
 • вчасно, до 19.00, забирати дитину з дитячого садка, заздалегідь попереджати вихователя про особу, якій довіряється забрати дитину, категорично забороняється віддавати дитину неповнолітнім членам родини чи особам у нетверезому стані;
 • не давати дитині у дитячий садок тістечка з кремом, пігулки, вітаміни, торти, жувальні гумки, небезпечні для життя і здоров’я предмети, а саме: голки, булавки, сірники тощо;
 • вносити до 15-го числа на рахунок ДНЗ на харчування своєї дитини;
 • не одягати дитині прикраси, в т.ч. коштовні, за збереження яких працівники закладу не відповідають.
 • дотримуватися етики спілкування з працівниками закладу, іншими батьками та дітьми;
 • у разі невідвідування батьківських зборів виконувати їх рішення та рішення ради ВНЗ, до складу якої входять представники батьків від кожної групи;

Для користування у ДНЗ батьки забезпечують дитину необхідними матеріалами та предметами:

 • речами індивідуальної гігієни (носовичок, гребінець тощо);
 • формою (чешки) для фізкультурних та музичних занять;
 • піжамою.

Відрахування дитини з дошкільного навчального закладу може здійснюватись:

 • за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;
 • на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у дошкільному навчальному закладі даного типу;
 • у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців (п.12 Положення про дошкільний навчальний заклад).

Батьки беруть активну участь у житті ДНЗ:

 • батьківські збори, консультації, конференції;
 • свята, розваги, відкриті перегляди освітнього процесу;
 • покращення матеріально-технічної бази ДНЗ та своєї вікової групи;
 • створення оптимальних умов у ДНЗ та дома для здійснення дошкільної освіти дитини.

Доречно попросити у вихователя особистий номер мобільного телефону для спілкування, вирішення хвилюючих Вас питань стосовно виховання дитини. При цьому, потрібно пам’ятати, що у вихователя напружена та складна робота. Дзвонити потрібно у години погоджені з вихователем. Якщо Вам дзвонить вихователь, терміново передзвоніть, оскільки інформація може бути дуже важливою.

Хто має право забирати дитину з дошкільного закладу?

Батьки, або особи, що за їх дорученням приводять дитину в дошкільний заклад, мають передати дитину вихователю, або тому працівникові ДНЗ, який приймає дітей в цей час. Неприпустимо відправляти дитину в дошкільний заклад саму, без супроводу дорослого. Увечері вихователь зобов’язаний передати дитину батькам або іншій особі, що прийшла за їх дорученням. Вихователь не має права віддавати дітей з дошкільного закладу.

НЕПОВНОЛІТНІМ ДІТЯМ, БАТЬКАМ У НЕТВЕРЕЗОМУ СТАНІ.

Оскільки відповідно до чинних нормативно – правових актів батьки мають право залучати до виховання дитини інших осіб, то за потреби інші особи можуть забирати дитину з дошкільного закладу. У цьому випадку мають написати на ім’ я завідувача відповідну заяву з переліком осіб, яким довірено забирати дитину з дошкільного навчального закладу. На підставі цієї заяви керівник навчального закладу дає згоду на те, щоб, окрім батьків, дитину з ДНЗ забирали інші особи.

Чи мають право неповнолітні особи забирати своїх братів і сестер з дошкільного навчального закладу?

Відповідно до ст.150 Сімейного кодексу України від 10.01.2002 р. №2947- ІІІ (із змінами, далі – (сімейний кодекс) батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

Частиною 6 ст.12 Закону України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 р. №. 2402-ІІІ встановлено, що батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров’я, фізичний і духовний розвиток, навчання, невиконання та ухилення від виконання батьківських обов’язків.

У частині 3 ст.8 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.072001 р. № 2628- ІІІ зазначено, що батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров’я, людської гідності.

Згідно з частиною 2 статті ІІ Закону № 2628, дошкільний навчальний заклад створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання.

Тобто, вищезазначені норми встановлюють відповідальність батьків або осіб, які їх замінюють, та дошкільного навчального закладу за навчання дітей, збереження їх життя та здоров’я тощо.

Крім того, слід зазначити, що відповідно до частини І ст.6 Сімейного кодексу, правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття.

Частина 2 ст.6 Сімейного кодексу визначає, що малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

Відповідно до ста.32 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. № 435-ІV фізичні особи у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років мають неповну цивільну дієздатність.

Умови набуття та надання повної цивільної дієздатності визначаються статтями 34 та 35 Цивільного кодексу.

3 огляду на це, забирати з дошкільного навчального закладу своїх братів та/або сестер має право лише особа, яка досягла повноліття.

 

З правилами ознайомлені: 

№ з/п Прізвище, ініціали батьків дитини Підпис
1.                  
2.                  
3.                  
4.                  
5.                  
6.                  
7.                  
8.                  
9.                  
10.              
11.              
12.              
13.              
14.              
15.              
16.              
17.              
18.              
19.              
20.              
21.              
22.              
23.              
24.              
25.              
26.              
27.              
28.              
29.              
30.              
31.              
32.              
33.              
34.              
35.              
36.              
37.              
38.              
39.